”VedaPulse” Ājurvēdas speciālistam

«VedaPulse» — ekspertīzes sistēma, kas ļauj Ājurvēdas speciālistiem veikt objektīvu Vikriti analīzi (doshas un subdoshas, agni-dhatu,pancha-maha-bhuta līdzsvars, “Orgānu pulss”) un ģenerēt ieteikumus par individuālu uzturu, fitoterapiju, aromterapiju un dzīvesveidu, ņemot vērā individuālo konstitūciju (VATA, PITTA, KAPHA) un Dravija Guna principus (rase, guna, virija, vipak, doshagnata, ragi, prabhava).

VedaPulse

Pieeja pacienta stāvokļa novērtēšanai Ājurvēdas tradīcijās atšķiras no Rietumu medicīnā izmantotās. Ājurvēda neizmanto diagnozi kā rietumu medicīnā (SSK-10). Ājurvēdas diagnoze vairāk atgādina vadošā sindroma definīciju. Tas prasa divus komponentus: jānosaka pacienta konstitūcijas veids un pašreizējais funkcionālais stāvoklis dažādās ķermeņa sistēmās.Konstitūcijas veidi Ājurvēdā: kā tos pareizi noteikt

Tradicionāli to veic, palpējot pulsu uz radiālās artērijas. Katram Ājurvēdas speciālistam vajadzētu to darīt. Pārbaudot visus septiņus pulsa līmeņus, jūs varat noteikt pacienta uzbūvi un “orgānu pulsu”. Īpašos apmācības kursos mēs īpašu uzmanību pievēršam palpācijas diagnostikas prasmju veidošanai.

“VedaPulse” lietošana papildus piešķir speciālistam ievērojamas priekšrocības, tas ļauj ne tikai subjektīvi novērtēt personas stāvokli, bet arī novērtēt viņu, izmantojot objektīvu metodiku. “VedaPulse” ļaus speciālistam, kurš praktizē Ājurvēdu:

 • Noteikt Vikriti fizioloģisko komponentu (konjuktūras veidi Ājurvēdā). Tāpēc, lai novērtētu fizioloģisko reakciju novirzes pakāpi no normas. Citiem vārdiem sakot, objektīvi novērtētu Došas līdzsvaru.
 • Veikt ķermeņa galveno orgānu un sistēmu funkcionālā stāvokļa – “orgānu pulss”, kanāla enerģijas stāvokļa – objektīvu analīzi (saskaņā ar tradicionālo ķīniešu medicīnu)
 • Novērtēt ķermeņa regulācijas apakšsistēmu stāvokli, kas kontrolē noteiktas funkcijas, kuras sanskritā apzīmē ar SubDoshas jēdzienu: Prana Vata, Udana Vata, Samana Vata, Vyana Vata, Apana Vata; PachacaPitta, SadhakPitta, RanjakPitt, BhrajakaPitta, AlochakaPitta; BodhakaKapha, SleshakaKapha, KledakaKapha, AvalambakaKapha, TarpakaKapha
 • Novērtēt metabolisma “uguns” līmeni – Agni kopumā – gremošanas korekcijai un vielmaiņas ātrumu galvenajos Ājurvēdas audos – Agni Dhatu (Rasa, Rakta, Mamsa, Meda, Asthi, Maja, Sukra / Arthava), lai izprastu patoģenēzes procesa posmu (Samprampti), ja notiek “Došas pārvietošana” un Ama lokalizācijas vietas maiņa
 • Atklāt materiālās dabas vadošās īpašības – Guņas, veicot piecu lielo primāro elementu līdzsvara analīzi saskaņā ar Panchamahabhuta teoriju
 • Noteikt pacienta psihosomatisko portretu, analizējot enerģētiskos centrus (čakras).
 • Kontrolēt rehabilitācijas procesu, izmantojot tālās telemetrijas sistēmu, izmantojot VedaPulse mājas moduli

Nepietiek tikai zināt problēmu, vajag mācēt to arī atrisināt

Tapēc otrs svarīgais praktizējošа Ājurvēdas speciālista iesācēja uzdevums ir pareiza, drīzāk individuāla (konstitucionāla) rehabilitācijas metodes piemeklēšana.

Savos apmācību kursos un interneta vides semināros mēs mācām iepazīt Ājurvēdas fitoterapijas iespējas, diētas, aromterapijas pamatus. Mēs orientājam speciālistus uz daudzveidīgo literatūras pieejamību par individuālo rehabilitācijas programmu izveidi, tādējādi veidojot pamatzināšanu bagāžu. Bet papildus tam, mēs dodam rīku, kas ievērojami atvieglo rehabilitācijas programmu izvēli – automatizācija notiek, strādājot ar “VedaPulse”, kas ļauj:

 • Noformulējot ieteikumus individuālam dzīvesveidam
 • Izveidojot konstitucionāli līdzsvarotu augu fito kolekciju atbilstoši konkrētajam veselības stāvoklim un saslimšanām atbilstoši Dravija Guna kanoniem, balstoties uz zināšanām par ārstniecības augu uzbūvi (Rasa, Guna, Virija, Vipak, Prabhava, Doshagnata, Roga, Karma)
 • Izvēloties eļļas aromātu masāžas procedūrām un Pančakarmas tehniku
 • Sabalansējot uzturu, ņemot vērā ēdienu konstitucionālo struktūru
 • Izveidojot akupresūras metodi, lai iedarbotos uz bioloģiski aktīvajiem ķermeņa punktiem un ķermeņa Marmām dažādu saslimšanu gadījumos
 • Iesakot asanas kompleksu jogas terapijai (fizioterapijas vingrojumi)

“VedaPulse” ierīces ieviešana savā praksē, katram speciālistam sniedz iespēju apgūt nepieejamās prasmes pulsa diagnostikā un pilnībā automatizēt ieteikumu sniegšanu pacientam.
Profesionālajā Ājurvēdas speciālista komplektā ietilpst “VedaPulse” aparatūras-programmatūras komplekss un ekspertu programmatūras paplašinājumu komplekts.

Ekspertа programmatūras paplašinājumi “VedaPulse” ierīcē Ājurvēdas speciālistam.

Nidāna

Slimības cēlonis saskaņā ar Ājurvēdas pieeju. Tajā ir trīs cilnes: “Subdosa”, “Pancha – Maha – Bhuta”, “Agni Dhatu”.

Uztura terapija un dzīvesveids

Sniedz precīzākus ieteikumus par konstitucionāli sabalansētu uzturu un dzīvesveidu.

Fitoterapija

Augu izcelsmes medikamentu individuāla izvēle atbilstoši augu Ājurvēdas uzbūvei (rase, guna, virija, vipak, prabhava).

Аromterapija

Ēterisko eļļu izvēle pančakarmas veikšanai (ķermeņa dziļajai attīrīšanai) un rasajānai (atjaunošanai).

Uzziņai. Došas noteikšana: pārbaude vai diagnostika, izmantojot “VedaPulse” ierīci?

Kā noteikt savu došu? Ar šādu jautājumu bieži sākas pacienta pieņemšana pie speciālista. Ājurvēdas eksperti iesācēji dažreiz izmanto testus un aptaujas, lai noteiktu konstitūcijas tipu, vai arī novērtētu cilvēka ķermeņa uzbūvi. Tomēr maz ticams, ka šādas pārbaudes būs labs palīgs gan profesionāļiem, gan tiem, kuri tikai tagad sāk praktizēt Ājurvēdu – šeit nepieciešama padziļināta analīze. Tikai piecu minūšu laikā “VedaPulse” ierīce nosaka konstitucionālo tipu. Došas tests, kas veikts, izmantojot “VedaPulse” ierīci, ir vispilnīgākais un pareizākais, jo tas ņem vērā Vikriti fizioloģisko komponentu. Turklāt diagnostika, kas veikta ar “VedaPulse” palīdzību, palīdz ne tikai analizēt došas līdzsvaru, bet arī novērtēt katras apakšdošas stāvokli. Ierīces izmantošana, kā arī tai izstrādātie speciālie ekspertu paplašinājumi ļauj izvairīties no kļūdas funkcionālā stāvokļa novērtēšanā un palīdz izstrādāt individuālus ieteikumus dažādiem Ājurvēdas tipa cilvēku konstitūcijām, kas ir otrais posms speciālista darbā ar pacientu.

“VedaPulse” ir ierīce, kas ļauj novērtēt sešus no septiņiem iespējamiem pulsa līmeņiem Ājurvēdā. Tā tika izstrādāta Krievijā, un to augstu vērtē speciālisti:

 • Indija – 6. Starptautiskais Ājurvēdas kongress
 • Vācija – Starptautiskais simpozijs par Ājurvēdu
 • ASV – Ājurvēdas institūta direktors Dr. VasantLad

Ko var noteikt, izmantojot “VedaPulsе” ierīci?

Vikriti – pašreizējais konstitūcijas stāvoklis, vata, pitta un kapha līdzsvars.

Saistītie materiāli:

 • Kā noteikt jūsu konstitūcijas veidu: Vata-Pitta-Kapha? Īss raksts, kas ir sarakstīts, lai brīdinātu par kļūdām tos, kuri tikai tagad sāk iepazīties ar Ājurvēdu un mēģina noteikt savu konstitūcijas tipu. Ir tā, ka konstitūcijas tips nav vienāds ar ķermeņa uzbūvi! Un anketēšanas testi, no kuriem daudzus var atrast internetā, visticamāk, nepalīdzēs. Bet ko tagad iesākt? … Izlasiet …
 • Datora impulsu diagnostika “VedaPulse”: Konstitucionālā pieeja fito, aromа, uztura terapijai Iepazīstināšanas raksts koncepcijai, uz kuras pamata tiek organizēta ieteikumu veidošana. Par galveno pieeju saprotamā valodā.
 • Vikriti salīdzinot ar Prakriti
 • Vikriti salīdzinot ar Prakriti-2, vai karalis ir kails!
  Šķiet, ka tik vienkāršs jautājums un tik acīmredzama atbilde, bet mēs regulāri sastopamies ar daudziem cilvēkiem, kuriem ir kļūdains priekšstats par to … pat starp tiem, kuri sevi uzskata par ekspertiem Ājurvēdā.
 • Praktisks piemērs aptaujas rezultātu interpretācijai no Ājurvēdas viedokļa

Dažādu orgānu pulss

SubDošu stāvokļa analīze

Saistītie materiāli::

• SubDoša. I daļa: Vata: Prana, Udana, Samana, Vyana, Apana
• SubDoša. II daļa: Pitta: Pachaca, Ranjaka, Brajaka, Sadhaka, Alochaka
• SubDoša. III daļa: Kapa: Avalambaka, Kledaka, Bodhaka, Tarpaka, Sleshaka

Agni Dhatu – Ājurvēdas histoloģija

Материалы по теме:

Pancha-Maha-Bhuta līdzsvars – pieci elementi

Материалы по теме:


Posted in Publicacias.